[2024-feb-29] Sad news: Eric Layton aka Nocturnal Slacker aka vtel57 passed away on Feb 26th, shortly after hospitalization. He was one of our Wiki's most prominent admins. He will be missed.

Welcome to the Slackware Documentation Project

Witamy w Projekcie Dokumentacji Slackware

Nasz cel to być Twoim głównym źródłem dokumentacji Slackware Linux w sieci.

Pierwsze Kroki z Linuksem Slackware

 • Przyłącz się: opisuje różne sposoby jak (zarówno początkujący jak i doświadczeni) użytkownicy mogą wspierać społeczność Slackware.
 • Linki: inne strony w sieci zawierające informacje związane ze Slackware.

Dystrybucja Slackware Linuks

 • FAQ: lista typowych i często zadawanych pytań.

Czytaj HOWTO

Napisz HOWTO

 • Wskazówki dla Tłumaczy: Jak zabrać się do tłumaczenia istniejących artykułów, jak również jak stworzyć nowe artykuły w Twoim ojczystym języku.
 • Przewodnik Stylu: kilka podstawowych zasad dotyczących edytowania stron tej wiki.

Więcej o Projekcie SlackDocs

Jeśli chciałbyś skomentować treść jednej z naszych stron Wiki lub zasugerować jakiekolwiek poprawki, prosimy skorzystać z umieszczonej na górze każdej strony zakładki „dyskusja” i zostawić tam swoje uwagi, komentarze, czy pomysły. SlackDocs posiada również listę mailingową, która może być użyta do dyskusji o treści artykułów or burzy mózgów. Jej adres to: http://lists.alienbase.nl/mailman/listinfo/slackdocs (link do archiwum listy).

Jeśli chcesz i jesteś w stanie pomóc w rozwoju tej Wiki, odwiedź tę listę. Jeśli wpadłeś już na pomysł na nowy artykuł, ale nie jesteś do końca pewien swoich zdolności pisarskich lub nie wiesz jak rozpocząć, zachęcamy do zasubskrybowania listy mailingowej i poproszenia o pomoc. Ci ludzie z pewnością zaoferują Ci pomoc. Jeśli używanie listy mailingowej jest dla ciebie trudne, skorzystaj z przydatnych o niej informacji.

 • Na stronie Aktualności możesz znaleźć najnowsze wiadomości napisane przez adminów Wiki.
 • Prowadzimy też statystykę aktywności w naszej Wiki.
 • Aby dowiedzieć się, kto należy do zespołu odpowiedzialnego za organizację witryny, odwiedź naszą stronę kontaktową.

Pomoc

Szukaj Informacji w Tej Wiki

 • Jeśli szukasz czegoś konkretnego, użyj pola wyszukiwania po lewej stronie.
 • Alternatywnie, użyj wyszukiwarki Google z możliwością przeszukiwania strony wpisując „site:docs.slackware.com” by coś znaleźć.
 • Jeszcze łatwiejszym sposobem wyszukiwania informacji w SlackDocs wiki jest OpenSearch 1). OpenSearch jest obsługiwany przez wszystkie nowoczesne przeglądarki.
  Opis jak dodać wyszukiwarkę SlackDocs do przeglądarki Firefox (w innych przeglądarkach prawdopodobnie w podobny sposób):
  • otwórz wiki start page w przeglądarce
  • kliknij na małą strzałkę po lewej stronie pola wyszukiwania
  • wybierz „Add SlackDocs”

Edytuj Wiki

Aby edytować tę wiki, musisz utworzyć konto (nawet jeśli chcesz tylko napisać coś na stronie „dyskusji”). Jako sposób ochrony przed spamem, nowo utworzone konta nie mogą edytować stron Wiki. Najpierw, jeden z naszych adminów musi włączyć tą funkcjonalność dla danego konta. Nie trwa to jednak zbyt długo.

Kiedy to już nastąpi, możesz spróbować coś napisać na "Placu zabaw" lub swojej stronie użytkownika w celu zapoznania się z dostępną składnią Wiki. Znajdziesz tam również odnośniki do wtyczek, które zostały zainstalowane by wzbogacić wiki o dodatkowe funkcje.

Internacjonalizacja / Lokalizacja

Jeśli wygodniej Ci czytać artykuły w swoim ojczystym języku, kliknij tutaj aby wyświetlić listę dostępnych języków jak również inne informacje dotyczące internacjonalizacji lub bezpośrednio wybierz swój język z menu znajdującego się w panelu po lewej stronie.

1)
OpenSearch jest standardem umożliwiającym integracje strony z wyszukiwarką w twojej przeglądarce.
 pl:start ()
Tłumaczenie jest starsze niż oryginalna strona i może być przestarzałe. Zobacz co się zmieniło.