[2024-feb-29] Sad news: Eric Layton aka Nocturnal Slacker aka vtel57 passed away on Feb 26th, shortly after hospitalization. He was one of our Wiki's most prominent admins. He will be missed.

Welcome to the Slackware Documentation Project

Ласкаво просимо до проекту документації Slackware

Ціль нашого проекту, стати основним веб-джерелом Документації до системи Slackware Linux.

Приступаючи до роботи з Slackware

 • Встановлення Slackware: керівництво по усьому процесу встановлення та налаштування Slackware Linux; написаний як для нових так і для досвідчених користувачів.
 • Участь: описує (як для новачків так і для досвідчених “Слакерів”) декілька шляхів, як можно допомогти спільноті Slackware.
 • Slackware Live Edition: якщо ви бажаєете спробувати Live Edition Slackware перед тим як встановлювати ії на жорсткий диск.
 • Посилання: інші ресурси та сайти які пов'язані зі Slackware.

Linux дистрибутив Slackware

 • The Slackware Linux Essentials Book: корисний ресурс для тих новачків, які хочуть глибше ознайомитися з Slackware (чи з Linux в загалі). Оригінальну книжку SlackBook можна знайти на CDROM чи DVD диску з системою, також її можна читати у мережі: http://slackbook.org/beta/
 • FAQ: лист з питаннями, які найчастіше виникають.
 • README'​s:​ опис документації яка доступна в корені диска Slackware DVD.

Читайте HOWTO

Напишіть HOWTO

 • Урок по Wiki SlackDocs: це короткий урок по редагуванню та створенню сторінок у SlackDocs wiki.
 • Керівництво стилю декілька базових правил яких треба дотримуватися під час редагування цієї Wiki.
 • Ви можете погратись у ігровому полі, чи у своєму профілі, для ознайомлення з розміткою Dokuwiki. Доступний синтаксис перераховано у wiki:​syntax де також ви можете знайти вказівник на встановленні плагіни, які додають функціонал у WiKi.

Більше про проект SlackDocs

Якщо ви хочете обговорити зміст статі, або внести покращення до сторінки, знайдіть вкладку “дискусії” (discussion) в якому відображена верхівка кожної сторінки, тут ви можете залишити думки, коментарі чи ідеї. Як альтернатива, існує поштова розсилка, яку можна використовувати для обговорення змісту статей на http://lists.alienbase.nl/mailman/listinfo/slackdocs (також ми зберігаємо архіви дискусій).

Якщо ви готові внести свій вклад до wiki, будь-ласка перегляньте цей лист для ідей. Можливо ви вже маєте думки до нової статті!
Мі розуміємо що ви можете бути не впевнені у своєму письмовому таланті. Якщо це так, ми пропонуємо приєднатися до почтової розсилки та попросити про допомогу. Люди у цій розсилці, безумовно допоможуть.
Якщо ви думаєте, що поштова розсилка це дуже складно, то ми написали корисну інструкцію для вас.

 • Для читання в режимі без доступу до мережі інтернет (offline), ви можете завантажити, у форматі ​EPUB такі книги як Slackware Essentials Book (бета версія) та усю Wiki (англійський розділ).

Допомога

Шукайте у Wiki

 • Якщо ви шукаєте конкретну інформацію, спробуйте скористатися пошуком у лівій колонці.
 • Також користуйтесь функцією Google сайти, доповнюючи пошуковий запит “site:docs.slackware.com”.
 • Є ще більш простіший спосіб пошуку інформації в SlackDocs: наша Wiki підтримує OpenSearch 1). Ця можливість підтримується усіма сучасними браузерами.
  Це інструкція як додати SlackDocs до пошуку у Firefox (скоріш за все, інші браузери, включають це таким же чином):
  • відкрийте головну сторінку wiki у вашому браузері
  • натисніть на маленьку стрілку в лівій частині вашого пошукового поля
  • виберіть “Add SlackDocs”

Редагуйте Wiki

Ви повинні створити обліковий запис щоб редагувати цю wiki (навіть у випадку коли вам необхідно написати щось у дискусійній сторінці). Для того щоб боротися зі спамом, новий акаунт не може зразу редагувати wiki. Спочатку хтось з адмінів повинен увімкнути можливість редагування для вашого облікового запису, звичайно це не довгий процес.

Напишіть електронною поштою slackdocs-адмінам якщо вам необхідний обліковий запис. Форма реєстрації тимчасово вимкнена, від спамерських атак

Інтернаціоналізація / Локалізація

Вам буде зручніше читати статті на рідній мові? Натисніть тут щоб побачити список доступних мов та іншу інтернаціональну інформацію. Чи виберіть мову напряму з падаючого меню в лівій колонці!

1)
OpenSearch це стандарт який робить пошук простішим, інтегрував пошук по сайту у ваш браузер.
 uk:start ()
Цей переклад старіший ніж оригінальна сторінка і може бути не актуальним. Дивіться що було змінено.
Переклад цієї сторінки?: