Tłumaczenie jest starsze niż oryginalna strona i może być przestarzałe. Zobacz co się zmieniło.
pl:start - SlackDocs
Enjoy Slackware 15.0!

Welcome to the Slackware Documentation Project

To jest stara wersja strony!


Witamy w Projekcie Dokumentacji Slackware

Naszym celem jest zostanie głównym źródłem dokumentacji Slackware Linux w sieci.

Pierwsze Kroki z Linuksem Slackware

 • Przyłącz się: opisuje różne sposoby jak (zarówno początkujący jak i doświadczeni) użytkownicy mogą wspierać społeczność Slackware.
 • Linki: inne strony w sieci zawierające informacje związane ze Slackware.

Dystrybucja Slackware Linuks

 • FAQ: lista typowych i często zadawanych pytań.

Czytaj HOWTO

Napisz HOWTO

 • Wskazówki dla Tłumaczy: Jak zabrać się do tłumaczenia istniejących artykułów, jak również jak stworzyć nowe artykuły w Twoim ojczystym języku.
 • Przewodnik Stylu: kilka podstawowych zasad dotyczących edytowania stron tej wiki.

Więcej o Projekcie SlackDocs

Jeśli chciałbyś skomentować treść jednej z naszych stron Wiki lub zasugerować jakiekolwiek poprawki, prosimy skorzystać z umieszczonej na górze każdej strony zakładki „dyskusja” i zostawić tam swoje uwagi, komentarze, czy pomysły. SlackDocs posiada również listę mailingową, która może być użyta do dyskusji o treści artykułów or burzy mózgów. Jej adres to: http://lists.alienbase.nl/mailman/listinfo/slackdocs (link do archiwum listy).

Jeśli chcesz i jesteś w stanie pomóc w rozwoju tej Wiki, odwiedź tę listę. Jeśli wpadłeś już na pomysł na nowy artykuł, ale nie jesteś do końca pewien swoich zdolności pisarskich lub nie wiesz jak rozpocząć, zachęcamy do zasubskrybowania listy mailingowej i poproszenia o pomoc. Ci ludzie z pewnością zaoferują Ci pomoc. Jeśli używanie listy mailingowej jest dla ciebie trudne, skorzystaj z przydatnych o niej informacji.

 • Na stronie Aktualności możesz znaleźć najnowsze wiadomości napisane przez adminów Wiki.
 • Prowadzimy też statystykę aktywności w naszej Wiki.
 • Aby dowiedzieć się, kto należy do zespołu odpowiedzialnego za organizację witryny, odwiedź nasząstronę kontaktową.

Pomoc

Szukaj Informacji w Tej Wiki

 • Jeśli szukasz czegoś konkretnego, użyj pola wyszukiwania po lewej stronie.
 • Alternatywnie, użyj wyszukiwarki Google z możliwością przeszukiwania strony wpisując „site:docs.slackware.com” by coś znaleźć.
 • Jeszcze łatwiejszym sposobem wyszukiwania informacji w SlackDocs wiki jest OpenSearch 1). OpenSearch jest obsługiwany przez wszystkie nowoczesne przeglądarki.
  Opis jak dodać wyszukiwarkę SlackDocs do przeglądarki Firefox (w innych przeglądarkach prawdopodobnie w podobny sposób):
  • otwórz wiki start page w przeglądarce
  • kliknij na małą strzałkę po lewej stronie pola wyszukiwania
  • wybierz „Add SlackDocs”

Edit This Wiki

You must create an account to edit this wiki (even if you only want to write something on a „discussion” page). In order to fight spam, your new account will not be able to edit this Wiki immediately. One of the Wiki admins will have to enable it first, which usually does not take long.
Once done, you can play around in the Playground or your own user page to familiarize yourself with the Dokuwiki markup. The available syntax is listed in wiki:syntax where you will also find pointers to the plugins which have been installed, providing additional functionality.

Aby edytować tę wiki, musisz utworzyć konto (nawet jeśli chcesz tylko napisać coś na stronie „dyskusji”). Jako sposób ochrony przed spamem, nie będziesz od razu w stanie edytować stron. Najpierw, jeden z naszych adminów będzie musiał włączyć tą funkcjonalność w Twoim koncie, ale nie trwa to zwykle długo. Następnie, będziesz mógł spróbować coś napisać

Następnie, w celu zapoznania się ze znacznikami Dokuwiki, możesz spróbować coś napisać na "Placu zabaw", lub swojej stronie użytkownika. Dostępna składnia jest opisana w wiki:syntax. Znajdziesz tam również odnośniki do wtyczek, które zostały zainstalowane by wzbogacić wiki o dodatkowe funkcje.

Internationalization / Localization

Are you more comfortable reading articles in your native language? Click here for a list of available language categories and other internationalization information. Or select your language directly from the drop-down in the left sidebar!

1)
OpenSearch jest standardem umożliwiającym integracje strony z wyszukiwarką w twojej przeglądarce.

w innych językach
Tłumaczenie tej strony?:
QR Code
QR Code pl:start (generated for current page)