[2024-feb-29] Sad news: Eric Layton aka Nocturnal Slacker aka vtel57 passed away on Feb 26th, shortly after hospitalization. He was one of our Wiki's most prominent admins. He will be missed.

Welcome to the Slackware Documentation Project

Це стара версія документу!


Translate…

Особливості Slackware

Slackware підтримує філософію KISS. Вона використовує текстові файли, для налаштування замість допоміжних GUI програм, що відрізняється від інших дистрибутивів Linux.

Головні переваги над іншими дистрибутивами, та філософію Slackware можна підсумувати як:

Філософія дистрибутива

Slackware це:

  • Дистрибутив який можна встановити повністю в оффлайн режимі з CD/DVD носія.
  • Дистрибутив який випускається тільки коли стабілізувався, а не згідно до наміченою фіксованої дати виходу. Кожен реліз Slackware Linux досконало тестується командою розробників та спільнотою. В дистрибутиві велике місце займає стабільність ніж “новизна” чи “найсвіжіше” програмне забезпечення.
  • Дистрибутив в якому “простота” головніше ніж “зручність”. Відсутність програм з графічним (GUI) інтерфейсом для допомоги в налаштуванні (широко поширених в багатьох інших комерційних дистрибутивах) наприклад для завдань системного адміністратора.
  • Дистрибутив де налаштування та адміністрування прозводиться через прості ncurses скрипти чи через пряме редагування конфігураційних файлів текстовим редактором.
  • Дистрибутив в якому віддається перевага “ванільному” програмному забезпеченню в яке не додаються зміни зі сторони розробників Slackware взагалі, чи застосовується невеличкі патчі, в результаті ПЗ залишається в тому вигляді в якому його проектували автори, на скільки це практично можливо.
  • Дистрибутив в якому немає додаткових шарів абстракції чи складних додатків над вже існуючими рішеннями. На приклад, менеджер пакетної системи Slackware, він оперує звичайними скриптами над стиснутими архівними файлами (тарболами) (*.tgz, *.txz, *.tbz) також менеджер не прозводить перевірку залежностей програмного забезпечення.
  • Дистрибутив в якому притримується висловлювання “якщо працює, не чіпай”
  • Дистрибутив в якому основні рішення приймаються в так званому BDFL (Великодушним головнокомандувачем та розробником Патріком Фолкердінгом), процес розробки більш закритий ніж в дистрибутивах базованих на спільний розробці. Як результат, Slackware сфокусований на розробці основних компонентів, а не в угоду кожному з спільноти чи ще комусь іншому. З цієї причини створюється невеличкий тиск на розробників, що сприяє популяризації дистрибутива в масах.

Спільнота

Можна назвати декілька основних моментів суспільства Slackware. Хоча технічно комерційне поширення (головний розробник Патрік Фолкердінг продає оптичні носії CD/DVD з дистрибутивом, для фінансової підтримки проекту, так само безкоштовно доступно завантаження ISO образів), суспільство користувачів Slackware це ентузіасти, які ввічливі та дружні до новачків. Спільнота Slackware в основному самостійно вивчає систему, а не використовує бездумно інструкції, як це прийнято в багатьох комерційних дистрибутивах. Як результат, користувачі Slackware це досвідченні спеціалісти чи взагалі програмісти які вміють створювати Shell скріти, чи проводити їх аналіз.

Доступність великого числа SlackBuilds чи скриптів для більш простішого процесу встановлення програмного забезпечення, з точки зору Slackware.

A common complaint about Slackware is the tediousness involved in installing third party software by hunting down dependencies from different sources online, downloading and compiling the software manually. The issue has been largely addressed by the community of developers who have created SlackBuild scripts for many commonly used applications and libraries that are not part of the official distribution. A popular and high quality repository of SlackBuilds can be found at http://www.slackbuilds.org.

Sources

  • Originally written by V.Harishankar for the SlackDocs Wiki Project
 uk:slackware:philosophy ()
Переклад цієї сторінки?: