Welcome to the Slackware Documentation Project

Розбіжності

Тут показані розбіжності між вибраною ревізією та поточною версією сторінки.

Посилання на цей список змін

Both sides previous revision Попередня ревізія
Наступна ревізія
Попередня ревізія
uk:slackware:philosophy [2014/04/15 07:47 (UTC)]
streamthreader [Філософія дистрибутива]
uk:slackware:philosophy [2014/04/26 07:49 (UTC)] (поточний)
streamthreader [Спільнота]
Рядок 1: Рядок 1:
-<note important>​Translate...</​note>​ 
- 
- 
 ====== Особливості Slackware ====== ====== Особливості Slackware ======
  
Рядок 17: Рядок 14:
   * Дистрибутив в якому немає додаткових шарів абстракції чи складних додатків над вже існуючими рішеннями. На приклад,​ менеджер пакетної системи Slackware, він оперує звичайними скриптами над стиснутими архівними файлами (тарболами) (*.tgz, *.txz, *.tbz) також менеджер не прозводить перевірку залежностей програмного забезпечення.   * Дистрибутив в якому немає додаткових шарів абстракції чи складних додатків над вже існуючими рішеннями. На приклад,​ менеджер пакетної системи Slackware, він оперує звичайними скриптами над стиснутими архівними файлами (тарболами) (*.tgz, *.txz, *.tbz) також менеджер не прозводить перевірку залежностей програмного забезпечення.
   * Дистрибутив в якому притримується висловлювання "​якщо працює,​ не чіпай"​   * Дистрибутив в якому притримується висловлювання "​якщо працює,​ не чіпай"​
-  * Дистрибутив в якому основні рішення приймаються в так званому BDFL (Великодушним головнокомандувачем та розробником Патріком Фолкердінгом),​ процес розробки більш закритий ніж в дистрибутивах базованих на спільний розробці. Як результат,​ Slackware сфокусований на розробці основних компонентів,​ а не в угоду кожному з спільноти чи ще комусь іншому. З цієї причини створюється ​не невеличкий тиск на розробників,​ що сприяє популяризації дистрибутива в масах.+  * Дистрибутив в якому основні рішення приймаються в так званому BDFL (Великодушним головнокомандувачем та розробником Патріком Фолкердінгом),​ процес розробки більш закритий ніж в дистрибутивах базованих на спільний розробці. Як результат,​ Slackware сфокусований на розробці основних компонентів,​ а не в угоду кожному з спільноти чи ще комусь іншому. З цієї причини створюється невеличкий тиск на розробників,​ що сприяє популяризації дистрибутива в масах
 + 
 +===== Спільнота ===== 
 + 
 +Можна назвати декілька основних моментів суспільства Slackware. Хоча технічно комерційне поширення (головний розробник Патрік Фолкердінг продає оптичні носії CD/DVD з дистрибутивом,​ для фінансової підтримки проекту,​ так само безкоштовно доступно завантаження ISO образів),​ суспільство користувачів Slackware це ентузіасти,​ які ввічливі та дружні до новачків. Спільнота Slackware в основному самостійно вивчає систему,​ а не використовує бездумно інструкції,​ як це прийнято в багатьох комерційних дистрибутивах. Як результат,​ користувачі Slackware це досвідченні спеціалісти чи взагалі програмісти які вміють створювати Shell скрити,​ чи проводити їх аналіз.
  
-===== Community =====+Доступність великої кількості [[uk:​slackware:​slackbuild_scripts|SlackBuilds]] чи скриптів для більш простішого процесу встановлення програмного забезпечення,​ з точки зору Slackware. 
 +Найчастіші жалоби щодо Slackware стосуються важкості знаходження усіх залежностей програмного забезпечення та встановлення великої кількості стороннього ПО з різних джерел,​ завантаження та компіляція ​ в ручну. Це питання адресовано до спільноти та розробників які роблять Slackbuild скрипти для більшості програмного забезпечення яке не входить до базового дистрибутива. Популярний та високоякісний репозиторій Slackbuilds може бути знайдено за адресою http://​www.slackbuilds.org.
  
-A few highlights of the Slackware Linux community may be mentioned. Even though technically a commercial distribution (the chief maintainer of Slackware, Patrick Volkerding sells the product on CD/DVD to support himself and the project financially,​ though ISOs are available as free downloads), Slackware has a highly devoted, tightly knit and enthusiastic user community that is friendly and helpful to new users. The Slackware community generally emphasizes user empowerment by learning and understanding the system rather than blindly copying instructions,​ a trend common in commercial proprietary operating systems. As a result, quite a significant proportion of Slackware users are also developers to a lesser or greater degree and are skilled enough, at the least, to create and debug simple shell scripts. 
  
-The availability of a large number of [[slackware:SlackBuild scripts|SlackBuilds]] or build scripts for making third-party software installation easier in Slackware is a case in point. A common complaint about Slackware is the tediousness involved in installing third party software by hunting down dependencies from different sources online, downloading and compiling the software manually. The issue has been largely addressed by the community of developers who have created SlackBuild scripts for many commonly used applications and libraries that are not part of the official distribution. A popular and high quality repository of SlackBuilds can be found at http://​www.slackbuilds.org.+=====Джерела===== 
 +  * Автор статті  ​[[wiki:user:​vharishankar|V.Harishankar]] для проекту SlackDocs Wiki
  
-=====Sources===== 
-  * Originally written by  [[wiki:​user:​vharishankar|V.Harishankar]] for the SlackDocs Wiki Project 

In Other Languages
QR Code
QR Code uk:slackware:philosophy (generated for current page)