Welcome to the Slackware Documentation Project

Розбіжності

Тут показані розбіжності між вибраною ревізією та поточною версією сторінки.

Посилання на цей список змін

Both sides previous revision Попередня ревізія
uk:slackware:multilib [2016/11/26 23:13 (UTC)]
streamthreader [Додавання Multilib в Slackware з архітектурою x86_64]
uk:slackware:multilib [2016/11/27 10:08 (UTC)]
streamthreader
Рядок 1: Рядок 1:
 ===== Додавання Multilib в Slackware з архітектурою x86_64 ===== ===== Додавання Multilib в Slackware з архітектурою x86_64 =====
  
-Це стаття містить інструкцію по тому, як створити //​справжню multilib// Slackware64. Multilib 64-розрядний Linux, спроможний запускати як 64-х так і 32-х розрядні програми. Документ [[http://​www.pathname.com/​fhs/​pub/​fhs-2.3.html#​LIB64 | Стандарт ієрархії файлової системи]] описує метод, який є оптимальним для отримання чіткого розділення між 32-х та 64-х бітним програмним забезпеченням в одній системі. Коли була розпочата розробка порту (адаптованої версії) "​Slackware64"​ (офіційний порт під архітектуру [[wp>​x86_64]]) ми вирішили адаптувати цей стандарт. Тому Slackware64 була налаштована шукати 64-х розрядні бібліотеки у директоріях ''/​lib64''​ та ''/​usr/​lib64''​. Ось чому я називаю її Slackware64 "​multilib-ready"​ - незважаючи на те, що 32-х розрядні бібліотеки вона буде шукати у директоріях ''/​lib''​ та ''/​usr/​lib'',​ 32-х розрядних програми чи бібліотек,​ з системою Slackware64 не постачається. Користувачу потрібно зробити декілька ​кроків, перед тим як систему можна буде називати Slackware64 "​multilib-enabled"​.+Це стаття містить інструкцію по тому, як створити //​справжню multilib// Slackware64. Multilib 64-розрядний Linux, спроможний запускати як 64-х так і 32-х розрядні програми. Документ [[http://​www.pathname.com/​fhs/​pub/​fhs-2.3.html#​LIB64 | Стандарт ієрархії файлової системи]] описує метод, який є оптимальним для отримання чіткого розділення між 32-х та 64-х бітним програмним забезпеченням в одній системі. Коли була розпочата розробка порту (адаптованої версії) "​Slackware64"​ (офіційний порт під архітектуру [[wp>​x86_64]]) ми вирішили адаптувати цей стандарт. Тому Slackware64 була налаштована шукати 64-х розрядні бібліотеки у директоріях ''/​lib64''​ та ''/​usr/​lib64''​. Ось чому я називаю її Slackware64 "​multilib-ready"​ - незважаючи на те, що 32-х розрядні бібліотеки вона буде шукати у директоріях ''/​lib''​ та ''/​usr/​lib'',​ 32-х розрядних програм чи бібліотек,​ з системою Slackware64 не постачається. Користувачу потрібно зробити декілька рухів, перед тим як систему можна буде називати Slackware64 "​multilib-enabled"​.
  
 Це досягається наступним чином: Це досягається наступним чином:
-  - Спочатку нам потрібно перемкнути в режим мульти-бібліотечності наступні програми:+  - Спочатку нам потрібно перейти на multilib ​версії:
     * //glibc// (тобто glibc який підтримує //​запуск//​ як 32-х так і 64-х розрядних програм),​ а також     * //glibc// (тобто glibc який підтримує //​запуск//​ як 32-х так і 64-х розрядних програм),​ а також
     * //gcc// (так як він спроможний //​компілювати//​ як 32-х так і 64-х розрядні програми).     * //gcc// (так як він спроможний //​компілювати//​ як 32-х так і 64-х розрядні програми).
-  - Після цього треба взяти системні бібліотеки з 32-х розрядної Slackware та встановити в 64-х розрядну, ​для ​створення 32-х розрядного програмного шару.+  - Після цього треба взяти системні бібліотеки з 32-х розрядної Slackware та встановити в 64-х розрядну, ​це завершить процес ​створення 32-х розрядного програмного шару.
  
-<​note>​Slackware для архітектури x86_64 (чи скорочено "//​Slackware64//"​) це лише чиста 64-х розрядна операційна система,​ але вона дуже просто може бути оновлена до підтримки мульти-бібліотечності. //З коробки Slackware64 може виконувати та збирати тільки 64-х розрядне програмне забезпечення.//</​note>​+<​note>​Slackware для архітектури x86_64 (чи скорочено "//​Slackware64//"​) це чиста 64-х розрядна операційна система,​ але вона дуже просто може бути оновлена до multilib. //З коробки Slackware64 може виконувати та збирати тільки 64-х розрядне програмне забезпечення.//</​note>​
  
-Коли вийшла Skackware64,​ вона мала перевагу над 64-розрядними "​форками"​ які були на той час доступні. Ці форки додавали 32-розрядний шар, завдяки перекомпіляції великої кількості своїх пакетів під 32-х розрядну архітектуру. З іншого боку, Slackware, дистрибутив який виходить як 32-х так і в 64-х розрядному вигляді,​ обидва варіанти розробляються паралельно. Це означає,​ що вам не доведеться знову збирати 32-х розрядні пакунки з нуля, для того щоб додати сумісність ​у вигляді мульти-бібліотечності ​до системи з архітектурою 64. Ви просто берете пакунки з 32-х розрядного дистрибутиву Slackware! \\  Ось чому ми не додаємо відразу ​мульти-бібліотечніть ​до Slackware64 - натомість ми створюємо передумову,​ завдяки якій у вас є вибір, та і інструкція по тому як зробити ​мульти-бібліотечну ​систему. ​ \\ В [[#detailed_instructions ​| розділі нижче]],​ я покажу як взяти пакунки 32-х розрядної Slackware (назвемо їх "​mesa"​) та переупакуємо їх вміст в пакунки "​mesa-compat32",​ які можна буде встановити напряму в Slackware64.+Коли вийшла Skackware64,​ вона мала перевагу над 64-розрядними "​форками"​ які були на той час доступні. Ці форки додавали 32-розрядний шар, завдяки перекомпіляції великої кількості своїх пакетів під 32-х розрядну архітектуру. З іншого боку, Slackware, дистрибутив який виходить як 32-х так і в 64-х розрядному вигляді,​ обидва варіанти розробляються паралельно. Це означає,​ що вам не доведеться знову збирати 32-х розрядні пакунки з нуля, для того щоб додати сумісність ​multilib ​до системи з архітектурою 64. Ви просто берете пакунки з 32-х розрядного дистрибутиву Slackware! \\  Ось чому ми не додаємо відразу ​multilib ​до Slackware64 - натомість ми створюємо передумову,​ завдяки якій у вас є вибір, та і інструкція по тому як зробити ​multilib ​систему. ​ \\ В [[#Детальніша_інструкція ​| розділі нижче]],​ я покажу як взяти пакунки 32-х розрядної Slackware (назвемо їх "​mesa"​) та переупакуємо їх вміст в пакунки "​mesa-compat32",​ які можна буде встановити напряму в Slackware64.
  
-===== Переваги ​мульти-бібліотечної ​системи =====+===== Переваги ​multilib ​системи =====
  
-Ось декілька прикладів програмного забезпечення,​ яке потребує наявності ​мульти-бібліотечності ​в системі Slackware з архітектурою 64, тому що воно не може бути запущено чи зібрано без сумісного 32-х розрядного шару: +Ось декілька прикладів програмного забезпечення,​ яке потребує наявності ​multilib ​в системі Slackware з архітектурою 64, тому що воно не може бути запущено чи зібрано без сумісного 32-х розрядного шару: 
-  * [[http://​winehq.org/​ | Wine]] \\ Більшість програм для платформи Windows все ще 32-х розрядні,​ і для того ​зоб запустити таке ПЗ на Linux, вам необхідна 32-х розрядна версія Wine.+  * [[http://​winehq.org/​ | Wine]] \\ Більшість програм для платформи Windows все ще 32-х розрядні,​ і для того ​щоб запустити таке ПЗ на Linux, вам необхідна 32-х розрядна версія Wine.
   * [[http://​www.virtualbox.org/​ | VirtualBox]] \\ Популярна програмна,​ віртуальна машина. Так-як ця програма (частково) з відкритим кодом, для неї досі треба 32-х розрядний шар сумісності в системі Slackware 64-х розрядної архітектури.   * [[http://​www.virtualbox.org/​ | VirtualBox]] \\ Популярна програмна,​ віртуальна машина. Так-як ця програма (частково) з відкритим кодом, для неї досі треба 32-х розрядний шар сумісності в системі Slackware 64-х розрядної архітектури.
-  * [[http://​steampowered.com|Steam]] \\ Дуже популярна ігрова платформа,​ досі потребує [[http://​www.slackware.com/​~alien/​slackbuilds/​steamclient/​|32-розрядний клієнт]]. ​Також більшість доступних ігор, 32-розрядні.+  * [[http://​steampowered.com|Steam]] \\ Дуже популярна ігрова платформа,​ досі потребує [[http://​www.slackware.com/​~alien/​slackbuilds/​steamclient/​|32-розрядний клієнт]]. ​Більшість доступних ігор, ​також ​32-розрядні.
   * [[http://​www.skype.com/​ | Skype]], [[http://​www.citrix.com/​lang/​English/​home.asp | Citrix клієнт]], ​ ... \\ Ці програми проприєтарні,​ та їх код закрито. Ми залежимо від розробника,​ який не виробляє 64-х розрядні бінарні файли. В цьому випадку,​ саме така ситуація.   * [[http://​www.skype.com/​ | Skype]], [[http://​www.citrix.com/​lang/​English/​home.asp | Citrix клієнт]], ​ ... \\ Ці програми проприєтарні,​ та їх код закрито. Ми залежимо від розробника,​ який не виробляє 64-х розрядні бінарні файли. В цьому випадку,​ саме така ситуація.
  

In Other Languages
QR Code
QR Code uk:slackware:multilib (generated for current page)