20210628 - Upgrade of php fixed the page rendering issue.

Welcome to the Slackware Documentation Project

Розбіжності

Тут показані розбіжності між вибраною ревізією та поточною версією сторінки.

Посилання на цей список змін

Порівняння попередніх версій Попередня ревізія
Наступна ревізія
Попередня ревізія
Остання ревізія По сторонах наступні версії
uk:slackware:multilib [2016/11/15 20:46 (UTC)]
streamthreader [Підтримання в актуальному стані, пакунки муьлти-бібліотечності]
uk:slackware:multilib [2016/11/26 23:13 (UTC)]
streamthreader [Додавання Multilib в Slackware з архітектурою x86_64]
Рядок 1: Рядок 1:
-===== Додавання Мульти-Бібліотечності в Slackware з архітектурою x86_64 =====+===== Додавання Multilib в Slackware з архітектурою x86_64 =====
  
-Це стаття містить інструкцію по тому, як створити //справжню мультибібліотечну// Slackware64. Мульти-бібліотечий 64-розрядний Linux, спроможний запускати як 64-х так і 32-х розрядні програми. У документі [[http://www.pathname.com/fhs/pub/fhs-2.3.html#LIB64 | Стандарт ієрархії файлової системи]] описується оптимальний метод розміщення окремо 32-х та 64-х бітного програмного забезпечення в одній системі. Коли була розпочата розробка порту "Slackware64" (офіційний порт під архітектуру [[wp>x86_64]]) ми вирішили адаптувати цей стандарт. Тому Slackware64 була налаштована шукати 64-х розрядні бібліотеки у директоріях ''/lib64'' та ''/usr/lib64''. Ось чому я називаю її Slackware64 "multilib-ready" - незважаючи на те, що 32-х розрядні бібліотеки вона буде шукати у директоріях ''/lib'' та ''/usr/lib'', 32-х розрядних програми чи бібліотек, з системою Slackware64 не постачається. Користувачу потрібно зробити декілька кроків, перед тим як систему можна буде називати Slackware64 "multilib-enabled".+Це стаття містить інструкцію по тому, як створити //справжню multilib// Slackware64. Multilib 64-розрядний Linux, спроможний запускати як 64-х так і 32-х розрядні програми. Документ [[http://www.pathname.com/fhs/pub/fhs-2.3.html#LIB64 | Стандарт ієрархії файлової системи]] описує метод, який є оптимальним для отримання чіткого розділення між 32-х та 64-х бітним програмним забезпеченням в одній системі. Коли була розпочата розробка порту (адаптованої версії) "Slackware64" (офіційний порт під архітектуру [[wp>x86_64]]) ми вирішили адаптувати цей стандарт. Тому Slackware64 була налаштована шукати 64-х розрядні бібліотеки у директоріях ''/lib64'' та ''/usr/lib64''. Ось чому я називаю її Slackware64 "multilib-ready" - незважаючи на те, що 32-х розрядні бібліотеки вона буде шукати у директоріях ''/lib'' та ''/usr/lib'', 32-х розрядних програми чи бібліотек, з системою Slackware64 не постачається. Користувачу потрібно зробити декілька кроків, перед тим як систему можна буде називати Slackware64 "multilib-enabled".
  
 Це досягається наступним чином: Це досягається наступним чином:
Рядок 9: Рядок 9:
   - Після цього треба взяти системні бібліотеки з 32-х розрядної Slackware та встановити в 64-х розрядну, для створення 32-х розрядного програмного шару.   - Після цього треба взяти системні бібліотеки з 32-х розрядної Slackware та встановити в 64-х розрядну, для створення 32-х розрядного програмного шару.
  
-<note>Slackware для архітектури x86_64 (чи скорочено "//Slackware64//") це лише чиста 64-х розрядна операційна система, але вона дуже просто може бути оновлена до підтримки мульти-бібліотечності. //З коробки Slackware64 може виконувати та збирати тільки 32-х розрядне програмне забезпечення.//</note>+<note>Slackware для архітектури x86_64 (чи скорочено "//Slackware64//") це лише чиста 64-х розрядна операційна система, але вона дуже просто може бути оновлена до підтримки мульти-бібліотечності. //З коробки Slackware64 може виконувати та збирати тільки 64-х розрядне програмне забезпечення.//</note>
  
 Коли вийшла Skackware64, вона мала перевагу над 64-розрядними "форками" які були на той час доступні. Ці форки додавали 32-розрядний шар, завдяки перекомпіляції великої кількості своїх пакетів під 32-х розрядну архітектуру. З іншого боку, Slackware, дистрибутив який виходить як 32-х так і в 64-х розрядному вигляді, обидва варіанти розробляються паралельно. Це означає, що вам не доведеться знову збирати 32-х розрядні пакунки з нуля, для того щоб додати сумісність у вигляді мульти-бібліотечності до системи з архітектурою 64. Ви просто берете пакунки з 32-х розрядного дистрибутиву Slackware! \\  Ось чому ми не додаємо відразу мульти-бібліотечніть до Slackware64 - натомість ми створюємо передумову, завдяки якій у вас є вибір, та і інструкція по тому як зробити мульти-бібліотечну систему.  \\ В [[#detailed_instructions | розділі нижче]], я покажу як взяти пакунки 32-х розрядної Slackware (назвемо їх "mesa") та переупакуємо їх вміст в пакунки "mesa-compat32", які можна буде встановити напряму в Slackware64. Коли вийшла Skackware64, вона мала перевагу над 64-розрядними "форками" які були на той час доступні. Ці форки додавали 32-розрядний шар, завдяки перекомпіляції великої кількості своїх пакетів під 32-х розрядну архітектуру. З іншого боку, Slackware, дистрибутив який виходить як 32-х так і в 64-х розрядному вигляді, обидва варіанти розробляються паралельно. Це означає, що вам не доведеться знову збирати 32-х розрядні пакунки з нуля, для того щоб додати сумісність у вигляді мульти-бібліотечності до системи з архітектурою 64. Ви просто берете пакунки з 32-х розрядного дистрибутиву Slackware! \\  Ось чому ми не додаємо відразу мульти-бібліотечніть до Slackware64 - натомість ми створюємо передумову, завдяки якій у вас є вибір, та і інструкція по тому як зробити мульти-бібліотечну систему.  \\ В [[#detailed_instructions | розділі нижче]], я покажу як взяти пакунки 32-х розрядної Slackware (назвемо їх "mesa") та переупакуємо їх вміст в пакунки "mesa-compat32", які можна буде встановити напряму в Slackware64.

In Other Languages
QR Code
QR Code uk:slackware:multilib (generated for current page)