Welcome to the Slackware Documentation Project

Розбіжності

Тут показані розбіжності між вибраною ревізією та поточною версією сторінки.

Посилання на цей список змін

Both sides previous revision Попередня ревізія
Наступна ревізія
Попередня ревізія
Остання ревізія Both sides next revision
uk:slackware:multilib [2016/11/15 20:45 (UTC)]
streamthreader
uk:slackware:multilib [2016/11/26 23:13 (UTC)]
streamthreader [Додавання Multilib в Slackware з архітектурою x86_64]
Рядок 1: Рядок 1:
-===== Додавання ​Мульти-Бібліотечності ​в Slackware з архітектурою x86_64 =====+===== Додавання ​Multilib ​в Slackware з архітектурою x86_64 =====
  
-Це стаття містить інструкцію по тому, як створити //​справжню ​мультибібліотечну// Slackware64. ​Мульти-бібліотечий ​64-розрядний Linux, спроможний запускати як 64-х так і 32-х розрядні програми. ​У документі [[http://​www.pathname.com/​fhs/​pub/​fhs-2.3.html#​LIB64 | Стандарт ієрархії файлової системи]] описується оптимальний метод розміщення ​окремо 32-х та 64-х бітного ​програмного ​забезпечення в одній системі. Коли була розпочата розробка порту "​Slackware64"​ (офіційний порт під архітектуру [[wp>​x86_64]]) ми вирішили адаптувати цей стандарт. Тому Slackware64 була налаштована шукати 64-х розрядні бібліотеки у директоріях ''/​lib64''​ та ''/​usr/​lib64''​. Ось чому я називаю її Slackware64 "​multilib-ready"​ - незважаючи на те, що 32-х розрядні бібліотеки вона буде шукати у директоріях ''/​lib''​ та ''/​usr/​lib'',​ 32-х розрядних програми чи бібліотек,​ з системою Slackware64 не постачається. Користувачу потрібно зробити декілька кроків,​ перед тим як систему можна буде називати Slackware64 "​multilib-enabled"​.+Це стаття містить інструкцію по тому, як створити //​справжню ​multilib// Slackware64. ​Multilib ​64-розрядний Linux, спроможний запускати як 64-х так і 32-х розрядні програми. ​Документ [[http://​www.pathname.com/​fhs/​pub/​fhs-2.3.html#​LIB64 | Стандарт ієрархії файлової системи]] описує ​метод, який є оптимальним ​для отримання чіткого розділення між 32-х та 64-х бітним програмним забезпеченням в одній системі. Коли була розпочата розробка порту ​(адаптованої версії) ​"​Slackware64"​ (офіційний порт під архітектуру [[wp>​x86_64]]) ми вирішили адаптувати цей стандарт. Тому Slackware64 була налаштована шукати 64-х розрядні бібліотеки у директоріях ''/​lib64''​ та ''/​usr/​lib64''​. Ось чому я називаю її Slackware64 "​multilib-ready"​ - незважаючи на те, що 32-х розрядні бібліотеки вона буде шукати у директоріях ''/​lib''​ та ''/​usr/​lib'',​ 32-х розрядних програми чи бібліотек,​ з системою Slackware64 не постачається. Користувачу потрібно зробити декілька кроків,​ перед тим як систему можна буде називати Slackware64 "​multilib-enabled"​.
  
 Це досягається наступним чином: Це досягається наступним чином:
Рядок 9: Рядок 9:
   - Після цього треба взяти системні бібліотеки з 32-х розрядної Slackware та встановити в 64-х розрядну,​ для створення 32-х розрядного програмного шару.   - Після цього треба взяти системні бібліотеки з 32-х розрядної Slackware та встановити в 64-х розрядну,​ для створення 32-х розрядного програмного шару.
  
-<​note>​Slackware для архітектури x86_64 (чи скорочено "//​Slackware64//"​) це лише чиста 64-х розрядна операційна система,​ але вона дуже просто може бути оновлена до підтримки мульти-бібліотечності. //З коробки Slackware64 може виконувати та збирати тільки ​32-х розрядне програмне забезпечення.//</​note>​+<​note>​Slackware для архітектури x86_64 (чи скорочено "//​Slackware64//"​) це лише чиста 64-х розрядна операційна система,​ але вона дуже просто може бути оновлена до підтримки мульти-бібліотечності. //З коробки Slackware64 може виконувати та збирати тільки ​64-х розрядне програмне забезпечення.//</​note>​
  
 Коли вийшла Skackware64,​ вона мала перевагу над 64-розрядними "​форками"​ які були на той час доступні. Ці форки додавали 32-розрядний шар, завдяки перекомпіляції великої кількості своїх пакетів під 32-х розрядну архітектуру. З іншого боку, Slackware, дистрибутив який виходить як 32-х так і в 64-х розрядному вигляді,​ обидва варіанти розробляються паралельно. Це означає,​ що вам не доведеться знову збирати 32-х розрядні пакунки з нуля, для того щоб додати сумісність у вигляді мульти-бібліотечності до системи з архітектурою 64. Ви просто берете пакунки з 32-х розрядного дистрибутиву Slackware! \\  Ось чому ми не додаємо відразу мульти-бібліотечніть до Slackware64 - натомість ми створюємо передумову,​ завдяки якій у вас є вибір, та і інструкція по тому як зробити мульти-бібліотечну систему. ​ \\ В [[#​detailed_instructions | розділі нижче]],​ я покажу як взяти пакунки 32-х розрядної Slackware (назвемо їх "​mesa"​) та переупакуємо їх вміст в пакунки "​mesa-compat32",​ які можна буде встановити напряму в Slackware64. Коли вийшла Skackware64,​ вона мала перевагу над 64-розрядними "​форками"​ які були на той час доступні. Ці форки додавали 32-розрядний шар, завдяки перекомпіляції великої кількості своїх пакетів під 32-х розрядну архітектуру. З іншого боку, Slackware, дистрибутив який виходить як 32-х так і в 64-х розрядному вигляді,​ обидва варіанти розробляються паралельно. Це означає,​ що вам не доведеться знову збирати 32-х розрядні пакунки з нуля, для того щоб додати сумісність у вигляді мульти-бібліотечності до системи з архітектурою 64. Ви просто берете пакунки з 32-х розрядного дистрибутиву Slackware! \\  Ось чому ми не додаємо відразу мульти-бібліотечніть до Slackware64 - натомість ми створюємо передумову,​ завдяки якій у вас є вибір, та і інструкція по тому як зробити мульти-бібліотечну систему. ​ \\ В [[#​detailed_instructions | розділі нижче]],​ я покажу як взяти пакунки 32-х розрядної Slackware (назвемо їх "​mesa"​) та переупакуємо їх вміст в пакунки "​mesa-compat32",​ які можна буде встановити напряму в Slackware64.
Рядок 29: Рядок 29:
 Крім декількох README файлів (ця стаття з Wiki є поліпшеною версією тих README файлів),​ ви знайдете по одній під-дерикторії на кожен 64-розрядний випуск Slackware, відносно кореневої папки "//​multilib//"​. Також існує директорія під назвою "​source"​. В папці "//​source//"​ знаходиться сирцевий код пакунків,​ та скрипти для збірки SlackBuild.\\ Але дійсно цікаве - бінарні пакунки,​ які доступні в під-директорії //<​slackware_номер_релізу>//​ яка знаходиться під кореневою директорією. Кожна така директорія містить під-директорію "//​slackware64-compat32//"​ де ви знайдете перезібрані 32-розрядні пакунки,​ готові для встановлення на 64-х розрядну Slackware. Крім декількох README файлів (ця стаття з Wiki є поліпшеною версією тих README файлів),​ ви знайдете по одній під-дерикторії на кожен 64-розрядний випуск Slackware, відносно кореневої папки "//​multilib//"​. Також існує директорія під назвою "​source"​. В папці "//​source//"​ знаходиться сирцевий код пакунків,​ та скрипти для збірки SlackBuild.\\ Але дійсно цікаве - бінарні пакунки,​ які доступні в під-директорії //<​slackware_номер_релізу>//​ яка знаходиться під кореневою директорією. Кожна така директорія містить під-директорію "//​slackware64-compat32//"​ де ви знайдете перезібрані 32-розрядні пакунки,​ готові для встановлення на 64-х розрядну Slackware.
  
-===== Підтримання ​в актуальному стані, ​пакунки муьлти-бібліотечності =====+===== Підтримання пакунків муьлти-бібліотечності в актуальному стані =====
  
 Для того, щоб бути в курсі оновлень,​ Я наполягаю на тому, щоб ви слідкували за [[http://​slackware.com/​~alien/​multilib/​ChangeLog.txt | журналом змін]] ([[http://​slackware.com/​~alien/​multilib/​ChangeLog.rss|RSS новинами]]) які я обслуговую для моїх мульти-бібліотечних пакунків. За звичай,​ я //​оновлюю пакунки glibc та gcc// наступного дня, після оновлення цих пакунків у Slackware. Для того, щоб бути в курсі оновлень,​ Я наполягаю на тому, щоб ви слідкували за [[http://​slackware.com/​~alien/​multilib/​ChangeLog.txt | журналом змін]] ([[http://​slackware.com/​~alien/​multilib/​ChangeLog.rss|RSS новинами]]) які я обслуговую для моїх мульти-бібліотечних пакунків. За звичай,​ я //​оновлюю пакунки glibc та gcc// наступного дня, після оновлення цих пакунків у Slackware.

In Other Languages
QR Code
QR Code uk:slackware:multilib (generated for current page)