[2024-feb-29] Sad news: Eric Layton aka Nocturnal Slacker aka vtel57 passed away on Feb 26th, shortly after hospitalization. He was one of our Wiki's most prominent admins. He will be missed.

Welcome to the Slackware Documentation Project

لینوکس اسلکور

لینوکس اِسلَکْوِر (به انگلیسی: Slackware Linux)، قدیمی‌ترین توزیع آزاد و متن‌باز همچنان زنده و اولین توزیع به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته‌‌ی لینوکس است، که به صورت رایگان عرضه می‌شود و توانسته شهرتی جهانی کسب کند. آغاز موفق و صرفه نظر از قیود غیر ملزوم بر اساس قاعده KISS در اسلکور، باعث پایه‌گذاری توزیع‌های موفق بسیاری از جمله سوزه، ردهت و جنتو است.

اسلکور در سال ۱۹۹۳ بوسیله پَتریک وولکردینگ از لینوکس SLS مشتق شده و در حال حاضر در ویرایش پایدار خود، ۱۳.۳۷ به همراه هسته‌ی لینوکس ۲.۶.۳۷.۶ و یا هسته‌ی لینوکس ۲.۶.۳۸.۴ - منتشر شده در ۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ - برای طراحی‌های ۳۲ و ۶۴ بیتی، همچنین ARM، IA۳۲‎ و S/۳۹۰ در دسترس علاقه‌مندان لینوکس قرار دارد.

تلاش در توسعه اسلکور، دستیابی به پایداری بی مانند، سادگی و در عین حال قرارگیری در جایگاه شبیه‌ترین لینوکس‌ها به یونیکس می‌باشد. استفاده از فایل‌های سادهٔ متنی برای تنظیماتی شفاف، کمترین تغییر در بسته‌های برنامه‌ها از مهمترین شاخصه‌های اسلکور است.

منابع

همچنین ببینید Wikipedia

پیوند به بیرون

 fa:slackware:slackware ()
این ترجمه از a href="/slackware:slackware" class="wikilink1">صفحه‌ی اصلی قدیمی‌تر است و ممکن است منسوخ شده باشد. ببینید چه چیزی تغییر کرده.
ترجمه‌های این صفحه?: