[2024-feb-29] Sad news: Eric Layton aka Nocturnal Slacker aka vtel57 passed away on Feb 26th, shortly after hospitalization. He was one of our Wiki's most prominent admins. He will be missed.

Welcome to the Slackware Documentation Project

Що таке Slackware Linux?

Офіційно Slackware Linux розробляється Патріком Фолькердінгом та являється вдосконаленою операційною системою Linux, у якої в пріоритетах дві мети, це легкість використання та стабільність. Дистрибутив включає в себе найновіше програмне забезпечення зберігає давні традиції, з одного боку забезпечуючи простоту та зручність використання, а з іншого гнучкість та потужність, Slackware приносить найкраще з усіх світів до столу.

Почата розроблятися Лінусом Торвальдсом у 1991 році UNIX®-подібна операційна система, зараз має популярність у мільйонів користувачів та розробників по всьому світу. Slackware Linux повно-функціональна операційна система, яка підходить як для нових так і для досвідчених користувачів, може працювати як на звичайному домашньому комп'ютері так і на спеціально обладнаному сервері. Такі сервіси як Web, FTP та електронна пошта працюють з коробки, так само як і звичайне програмне оточення персонального комп'ютера. Включаючи повний діапазон інструментів для розробки, редактори а також допоміжні бібліотеки для людей які розробляють програмне забезпечення.

Філософія Slackware

З самого початку виробництва починаючи з бета версії квітня 1993 року, проект Slackware Linux був націлений на створювання самого Unix-подібного Linux дистрибутива. Slackware задовольняє стандартам Linux, таким як Стандарт Файлової Системи (LFS). Команда Slackware вважає що, зручність та простота першорядна ціль, в результаті чого Slackware набрав велику популярність, стабільність та дружність до користувача.

Дивіться ще: Шлях Slackware

Огляд Slackware

Slackware Linux це повноцінна 32 та 64-бітна багатозадачна “Unix-подібна” система. В цей час вона базується на серії ядра Linux 2.6, та бібліотеці GNU C версії 2.7 (libc). Вона містить, легку в використанні програму встановлення, обширу документацію та систему управління пакетами за допомогою меню. Повністю встановлена Slackware надає Систему X Window, оточення для розробки на C/C++, Perl, мережеві утиліти, також містить сервери новин, пошти, веб, FTP, програму по обробці та маніпуляцією з фотографіями (GIMP), Mozilla Firefox, так багато інших. Slackware Linux може бути запущена починаючи з 486 систем до найостанніших x86 (але використовує -mcpu=686 оптимізацію для найбільшої потужності на машинах класу i686 таких як P3, P4, Duron/Athlon та найостанніших багатоядерних x86 процесорах).

Посилання

Зовнішні посилання

 uk:slackware:slackware ()
Цей переклад старіший ніж оригінальна сторінка і може бути не актуальним. Дивіться що було змінено.
Переклад цієї сторінки?: